wtorek, 29 grudnia 2009

Travel Photographer of the Year: India

Znamy zwycięzców konkursu fotograficznego Travel Photographer of the Year 2009. W kategorii Homeland zwycięzcą jest, panie i panowie, obywatel Indii Poras Chaudhary!
Laureat jest fotoreporterem-samoukiem urodzonym w Kurukshetra – małej miejscowości w północnych Indiach. Zdjęcia zaczął robić zaledwie 4 lata temu, a już zdobył kilka ważnych międzynarodowcyh nagród fotograficznych.

Oto dwa z czterech nagrodzonych zdjęć:
Resztę jego tętniących kolorami i energetycznie wibrujących zdjęć możecie obejrzeć na stronie laureata: www.poraschaudhary.com


PS W Nowy Roku życzę wszystkim tu zaglądającym nie tylko wielu udanych kadrów, ale też dobrze dobranych słów, a czasem milczenia. I poczucia, że jest OK. Że jest miłość i ciepło i ktoś, komu można opowiadać swoje sny, nie narażając się przy tym na śmieszność, albo na zbyt szybką zmianę tematu. No, takie proste życzenia: niech będzie OK.

3 komentarze:

Matylda_ab pisze...

Mądre słowa! Dobrego Roku! ;)

magamara pisze...

Swietne, niemalze narodowe zdjecia, bo doskonale ukazuja znaczenie kolorow w Indiach :))

Agness,dziekuje i Tobie duzo ciepla zycze!

ulotny pisze...

@Matyldo, wzajemnie, i dużo spokoju nie tylko za Twą ścianą;)

@magamara,dziękuję. Kolory, właśnie! np. czerwony wcale nie oznacza w Indiach energii, ekscytacji ale czystość - dlatego mnisi i np. pielgrzymąjący do Bodhgai noszą czerwone ubrania lub choćby szale. A wiesz co znaczy pomarańczowy?